Deklaracja dostępności strony internetowej sprawozdań rocznych z działalności grup odnowy wsi

 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z siedzibą przy al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań, zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Daty publikacji i aktualizacji

  • Data publikacji: 2013-12-21
  • Data ostatniej aktualizacji: 2024-03-28

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści lub funkcje niedostępne:

  • W dedykowanej wersji kontrastowej niektóre elementy nie posiadają wystarczającego kontrastu.
  • Niektóre zdjęcia nie posiadają prawidłowego opisu lub nie posiadają go wcale.
  • Filmy zamieszczone na stronie mogą nie posiadać transkrypcji tekstowej.
  • Część plików nie jest dostępnych cyfrowo z powodu złego przygotowania zawartości dokumentów tekstowych, oraz dokumentów PDF.
  • Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów Word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będzie to korygowane, ponadto dołożymy starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

  •  Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-01
  • Deklarację ostatnio aktualizowano dnia: 2024-03-28

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest Hubert Maliński, email: hubert.malinski@umww.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 61 62 66 528. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna budynków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

  1. NIEPODLEGŁOŚCI 34, 61-714 POZNAŃ

Dostępność wejścia
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony al. Niepodległości. Drzwi obrotowe oraz równolegle zamontowane drzwi otwierane przyciskiem dla osób ze szczególnymi potrzebami znajdują się na tym samym poziomie, co teren wokół budynku. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy Urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30.

Dostępność parkingu
Przy budynku od ul. św. Barbary wyznaczono dwa ogólnodostępne bezpłatne miejsca parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami. W przypadku pełnego obłożenia miejsc należy skontaktować się z ochroną budynku pod numerem telefonu umieszczonym na elewacji naprzeciwko miejsc parkingowych.

Do budynku prowadzą utwardzone dojścia oraz ścieżki fakturowe dla osób niewidomych. Brak utrudnień z wjazdem wózka z miejsca parkingowego na dojście prowadzące do budynku.

W pobliżu budynku zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej o nazwie „Urząd Marszałkowski”. Do Urzędu można dojechać autobusem numer 168, 169 i 171.

Dostępność budynku
Przed drzwiami wejściowymi do budynku zamontowany jest znacznik TOTUPOINT, wskazujący wejście główne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz informujący o układzie przestrzennym  kondygnacji 0 i 1 budynku. W budynku, po lewej stronie od wejścia znajduje się tyflomapa informująca o układzie przestrzennym budynku. Na parterze budynku, na wprost wejścia głównego znajduje się Punkt Informacyjny, obsługiwany przez posługującego się językiem migowym pracownika oraz wyposażony w pętlę indukcyjną.

Dostępność na wyższe kondygnacje zapewnia zespół czterech wind osobowych z informacją głosową, zlokalizowanych w holu głównym. Przyciski na tablicy przyzywowej wind posiadają oznaczenia dogodne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Winda przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami jest oznakowana. W holu głównym znajdują się schody prowadzące na pierwszą kondygnację oznakowane dotykowo i kontrastowo w sposób ułatwiający poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym. Na pierwszej kondygnacji znajduje się Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, wyposażony w pętlę indukcyjną oraz dostęp do tłumaczenia języka migowego online.

Na kondygnacji 0 oraz na kondygnacjach od 2 do 11 znajdują się pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami, wyposażone w system przywoławczy (dzwonki). Wszystkie pomieszczenia higieniczno-sanitarne na poziomie 0 są opisane dotykowo.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ma wypracowane procedury ewakuacji osób z niepełnosprawnościami.

W przypadku niemożności samodzielnego dotarcia do danej komórki Urzędu, zlokalizowanej na wyższych kondygnacjach, istnieje możliwość zejścia pracownika lub uzyskania pomocy w doprowadzeniu na daną kondygnację. Celem uzyskania pomocy należy zgłosić się do pracownika Punktu Informacyjnego zlokalizowanego w holu głównym.

  1. KOŚCIUSZKI 95, 61-716 POZNAŃ

Dostępność wejścia
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ul. Kościuszki. Wejście do budynku znajduje się na tym samym poziomie, co teren wokół budynku. Do budynku prowadzą utwardzone dojścia oraz ścieżki oznaczone fakturowo. Wejście drzwiami, które nie otwierają się automatycznie. Drzwi są otwierane prawym skrzydłem, możliwość otwierania lewego skrzydła.

Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy Urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30.

Dostępność parkingu
Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami. Wzdłuż ulicy, przy której mieści się budynek znajdują się ogólnodostępne miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnością.

Dostępność budynku
Za drzwiami wejściowymi jest przedsionek. W przedsionku na wprost znajduje się portiernia.

Dostępność na pierwszą kondygnację dla osób ze szczególnymi potrzebami zapewniona jest poprzez platformę schodową.

W budynku na pierwszej kondygnacji znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W przypadku niemożności samodzielnego dotarcia do danej komórki Urzędu zlokalizowanej na wyższych kondygnacjach, istnieje możliwość zejścia pracownika lub uzyskania pomocy w doprowadzeniu na daną kondygnację. Celem uzyskania pomocy należy zgłosić się do pracownika ochrony, którego pomieszczenie zlokalizowane jest przy wejściu głównym.

Do siedziby można dojechać autobusem i tramwajem. W celu dokładnego zlokalizowania miejsca kliknij w link.

Dostępność informacyjno – komunikacyjna

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (w skrócie UMWW) znajduje się tablica informacyjna oraz punkt informacyjny lub portiernia. Na tablicy umieszczone są nazwy komórek organizacyjnych Urzędu znajdujących się w budynku wraz z numerami pięter i pokoi. W sposób głosowy informacje o rozkładzie pomieszczeń w budynku uzyskać można w punkcie informacyjnym lub na portierni.

Na stronie internetowej UMWW znajduje się informacja o zakresie działalności Urzędu w Polskim Języku Migowym oraz w tekście odczytywanym maszynowo.

Na stronie internetowej UMWW znajduje się informacja o zakresie działalności Urzędu w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR).

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego. Informacje o dostępie do usługi znajdują się na stronie internetowej UMWW.

Na wniosek osoby uprawnionej Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zapewnia dostępność architektoniczną lub informacyjno-komunikacyjną w formie określonej w tym wniosku.